Ocet jabłkowy na włosy – naturalnie wspaniałe efekty!

Ocet jabłkowy na włosy to sposób pielęgnacyjny znany od wielu lat. Chętnie korzystały z niego nasze babcie, bo to była najprostsza i najtańsza metoda na poprawę wyglądu swojej fryzury. Aktualnie widzimy powrót do naturalnych metod pielęgnacji zarówno włosów, jak i skóry, więc stosowanie octu jabłkowego na włosy nie jest niczym szokującym, a wręcz przeciwnie doskonale wpisuje się w ten trend powrotu do natury, który coraz wyraźniej widać w branży beauty.

Ocet jabłkowy na włosy – dlaczego warto?

Ocet jabłkowy na włosy to sposób na naturalną pielęgnację w domowych warunkach. Ocet jabłkowy zawiera wiele cennych składników zarówno oczyszczających, jak i antybakteryjnych czy wygładzających, dzięki którym jego stosowanie przynosi wiele korzyści. Płukanki do włosów z octu jabłkowego będą odpowiednie przede wszystkim dla osób, których skóra głowy ma tendencję do przetłuszczania się. Osoby z przesuszonym skalpem nie powinny stosować płukanek z octu, ponieważ może on wzmocnić wysuszenie i podrażnienie skóry, która w takiej kondycji domaga się ponad wszystko nawilżenia i jeszcze raz nawilżenia. Ocet z jabłek co najważniejsze dokładnie oczyszcza skórę głowy, jednocześnie przywracając jej neutralne pH. Działa antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo, dlatego doskonale sprawdzi się w leczeniu i zapobieganiu nawrotom łupieżu.  Intensywnie regeneruje podrażnioną skórę głowy. Eliminuje uczucie swędzenia i pieczenia. Normalizuje pracę gruczołów łojowych, dzięki czemu pozwala uregulować wydzielanie łoju, a tym samym zmniejszyć przetłuszczanie się włosów i skóry głowy.

Być może nie zmagasz się z łupieżem, ale chciałabyś przetestować ocet jabłkowy na włosy i zastanawiasz się, czego możesz oczekiwać? Jedną z bardziej efektownych właściwości octu jabłkowego jest to, że domyka łuski włosów, sprawiając, że kosmyki stają gładkie i tworzą jednolitą, lśniącą taflę włosów. Poza tym ocet jabłkowy działa przeciw puszeniu się włosów, więc to kolejny powód ku temu, aby przetestować octową płukankę na swojej czuprynie.

Naturalny ocet jabłkowy powstaje ze sfermentowanych jabłek. Jego zapach jest przyjemniejszy niż aromat klasycznego octu. Ponadto zawiera sporą dawkę witaminy E, która działa antyoksydacyjnie. W jego składzie możemy znaleźć m.in. kwas mlekowy, kwas jabłkowy, kwas octowy, enzymy, witaminy A, B1, B2, B6, C i E, aminokwasy, mikroelementy, np. magnez, sód, krzem, wapń, żelazo, potas.

Jak stosować ocet jabłkowy na włosy? Efekty octowej pielęgnacji

Możemy oczywiście skomponować własną płukankę z octu jabłkowego, jednak współcześnie z łatwością możemy sięgnąć po gotowe produkty na bazie octu z jabłek, które posiadają odpowiednie proporcje i dodatkowo zawierają wartościowe składniki odżywcze. Do dyspozycji mamy szampony i odżywki octowe nabłyszczające. Szampon będzie doskonałym wyborem dla osób z matowym i szorstkimi włosami. Dodatkowo szampon intensywnie oczyści skórę głowy i w widoczny sposób poprawi kondycję włosów, jednocześnie ich nie obciążając. Odżywki octowe przywrócą włosom ich naturalny blask. Zrewitalizują je, odżywią i nabłyszczą. Odżywki do włosów na bazie jabłkowego octu zapobiegają elektryzowaniu się kosmyków i ułatwiają ich rozczesywanie.

Jakich efektów możemy się spodziewać po stosowaniu kosmetyków na bazie octu jabłkowego? Płukanki z octu jabłkowego na pewno wzmocnią włosy i ograniczą ich wypadanie, jeżeli akurat borykamy się z tą dolegliwością. Skutecznie oczyszczają ujścia mieszków włosowych, dzięki czemu wspomagają porost włosów. Sprawią, że włosy stają się nawilżone i lśniące. Ocet jabłkowy domyka łuski włosów, dzięki czemu pasma stają się gładkie, miękkie i elastyczne.

Jeżeli jeszcze nigdy nie miałaś okazji poznać działania octu jabłkowego na swoich włosach, wykonaj domową płukankę na bazie tego naturalnego składnika. Jeszcze lepszym pomysłem będzie sięgnięcie po gotowe kosmetyki, które bazują na occie jabłkowym i wprowadzenie ich do swojej pielęgnacji. Poznaj moc octu i ciesz się zdrową skórą głowy i lśniącymi włosami!

Trehaloza w kosmetyce —...

Trehaloza w kosmetyce od jakiegoś czasu uznawana jest za cudowny składnik...

Jak działa peeling...

Peeling enzymatyczny to najbardziej uniwersalny kosmetyk złuszczający na rynku...

Zobacz także