Lakiery hybrydowe – sposób na idealne paznokcie!

Lakiery hybrydowe od wielu lat cieszą się nieustającym powodzeniem wśród kobiet z różnych grup wiekowych. Można powiedzieć, że hybryda stała się ewenementem w zabiegach kosmetycznych, bo łączy różne pokolenia. Poza tym jest jeszcze jedna ważna zaleta manicure’u hybrydowego – można go bez problemu wykonać w zaciszu własnego domu. Dlaczego tak kochamy lakiery do stylizacji hybrydowej? Jeżeli jeszcze nie jesteś do nich przekonana, być może ten artykuł pomoże ci ostatecznie się ustosunkować do lakierów hybrydowych.

Lakiery hybrydowe – właściwości

Lakiery hybrydowe to odmiana lakieru do paznokci, która charakteryzuje się polimerową formą. Takie lakiery łączą w sobie cechy tradycyjnych lakierów do paznokci z lakierami żelowymi. Po aplikacji należy je utwardzić w lampie UV/LED, aby zyskały swoją kultową już trwałość. W lampie takie lakiery zmieniają swoją konsystencję z płynnej na stałą. Ich najistotniejszą cechą jest wysoka trwałość i intensywność koloru. Polimerowe lakiery posiadają wysoką pigmentację, dlatego kolor produktu przez długi czas pozostaje soczysty i lśniący. 

Manicure hybrydowy, który został poprawnie wykonany, na zdrowej płytce, utrzymuje się w doskonałej formie przez dwa, trzy tygodnie. Przez cały ten czas dobrze nałożona i utwardzona hybryda chroni paznokcie przed uszkodzeniami mechanicznymi, ponieważ utwardza je i wzmacnia. Wiele kobiet, które mają łamliwe, słabe paznokcie, decyduje się właśnie na hybrydową metodę stylizacji, ponieważ pozwala ona zabezpieczyć wrażliwą płytkę paznokcia przed złamaniem, ukruszeniem czy uszkodzeniem.

Podsumowując, najważniejsze zalety tych produktów to:

  • intensywny kolor i mocny blask,
  • wyjątkowa trwałość stylizacji nawet do 3 tygodni,
  • bardzo szeroka paleta kolorów (tysiące odcieni),
  • wysoka odporność na uszkodzenia, zadrapania, odkształcenia (nie pęka, nie kruszy się i nie odpryskuje),
  • utwardzają i wzmacniają naturalną płytkę paznokcia,
  • natychmiastowy efekt utrwalenia lakieru (można bez obaw od razu po wyjęciu dłoni z lampy dotykać czegoś czy coś podnosić).

Jaki lakier hybrydowy wybrać?

Przede wszystkim kierujmy się podstawową zasadą, aby kupować tylko takie produkty, które pochodzą ze sprawdzonego źródła. Są oryginalne i posiadają odpowiednie atesty. Bo choć alergie na hybrydę się zdarzają i trzeba mieć to na uwadze, aplikując ją po raz pierwszy, to na pewno ograniczymy to ryzyko do minimum, jeżeli będzie korzystać z renomowanych produktów cenionych na rynku marek. 

Dostępność lakierów do hybrydy jest z roku na roku coraz większa. Bez problemu znajdziemy swoją ulubioną markę, która w swojej ofercie posiada tanie lakiery hybrydowe. Dużym powodzeniem i zaufaniem cieszą się produkty marki Semilac lub NeoNail.

Czego potrzebuję do wykonania hybrydy w domu?

Decydując się na lakiery hybrydowe, pamiętajmy o tym, że do pełnej stylizacji potrzebne są nam jeszcze inne preparaty i akcesoria, dzięki którym hybryda wyjdzie perfekcyjnie. Przede wszystkim należy kupić lampę UV/LED, a także: bazę pod lakier hybrydowy, top, drewniane patyczki, pilnik do paznokci, bloczek polerski, cleaner, aceton do zdejmowania hybrydy, waciki bezpyłowe, oliwkę do skórek. 

Jeżeli chcesz dopiero rozpocząć swoją przygodę z hybrydą, warto sięgnąć po zestawy startowe, w których producenci umieszczają wszystkie niezbędne produkty i akcesoria do samodzielnego wykonania stylizacji hybrydowej. To idealna opcja dla początkujących. Dostajemy wszystko w jednym pakiecie i nie musimy sami decydować, co będzie dla nas najlepsze. Z czasem gdy już zyskamy wprawę w takiej formie manicure’u, będziemy mogli przebierać w niezliczonej ilości kolorów, formuł i efektów specjalnych w postaci naklejek, kryształków i innych ozdób.

Gdzie kupić perfumy...

  Perfumy męskie to kategoria zapachów, do których zaliczamy m.in...

Ocet jabłkowy na włosy...

Ocet jabłkowy na włosy to sposób pielęgnacyjny znany od wielu lat. Chętnie...

Zobacz także