Kamień gua sha: masaż o wyjątkowych właściwościach

Kamień gua sha stał się niezwykle popularny w świecie beauty. Przede wszystkim dlatego, że jest naturalnym sposobem na jędrną i napiętą skórę. Efekty masażu kamieniem widoczne będą bardzo szybko – dowiedz się, co możesz dzięki niemu zyskać! Jak wiadomo, masaż ciała przynosi rewelacyjne efekty prozdrowotne. Z tych samych przyczyn, coraz większym zainteresowaniem cieszą się również masaże twarzy, które mają ogromny wpływ na wygląd i zdrowie skóry.

Kamień gua sha: jakich efektów można się spodziewać?

Kamień gua sha, czyli kamienne płytki, choć popularne stały się stosunkowo niedawno, nie są niczym nowym. Ich początków należy upatrywać w tradycyjnej medycynie chińskiej, jednak obecnie, upiększający masaż można wykonać samodzielnie – w domowym zaciszu.

Kamienie-płytki wykonywane są z kamieni szlachetnych. Każdemu rodzajowi przypisywane są inne właściwości. Najpopularniejszymi płytkami są te wykonane z różowego kwarcu, jadeitu, awenturyny czy ametystu.

Każda z nich ukierunkowana jest na odmienne problemy i potrzeby skórne. Przykładowo, kamień do masażu twarzy z kwarcu różowego znakomicie stymuluje krążenie krwi, a także oczyszcza skórę z toksyn, nadając jej promienny wygląd. Płatka z jadeitu walczy z objawami starzenia się cery, łagodzi zaczerwienienia. Z kolei aventurine gua sha, spłyca zmarszczki, niweluje obrzęki i fenomenalnie ujędrnia.

Kamień gua sha – efekty i właściwości:

  • ujędrnia i uelastycznia skórę,
  • stymuluje ukrwienie skóry,
  • pobudza mikrokrążenie,
  • rozświetla cerę,
  • spłyca i zmniejsza widoczność zmarszczek,
  • redukuje cienie pod oczami,
  • zmniejsza obrzęki i opuchliznę,
  • wysmukla owal twarzy,
  • niweluje starcze przebarwienia,
  • usuwa toksyny,
  • dotlenia skórę,
  • zmniejsza napięcie i rozluźnia mięśnie twarzy.

Kamień gua sha – jak używać?

Kamień gua sha, zgodnie ze swoją nazwą oznacza pocieranie (gua) oraz czerwone ślady (sha), które są chwilowym skutkiem zabiegu. Płaską płytką należy wykonywać szybkie i krótkie, bądź wolne i posuwiste ruchy.

Sam kamień jest płaski, ma lekko zaokrąglone boki, a pomiędzy nimi znajduje się wgłębienie. Każda strona płytki ma przypisaną konkretną rolę. Za pomocą jej najdłuższego boku należy masować czoło, policzki oraz szyję. Krótszy bok służy do masażu pleców, brzucha, talii, rąk i nóg. Wgłębienie dedykowane jest masażowi okolic nosa i podbródka, a przeciwległa część płytki do pocierania okolic oczu.

Kamień do masażu twarzy, by przyniósł pożądane efekty, musi być odpowiednio stosowany. Przede wszystkim masaż ma być przyjemny oraz bezbolesny, dlatego na samym początku nacisk płytki należy wyczuć i dostosować ją do indywidualnych preferencji.

Na zmianę należy wykonywać ruchy szybkie i krótkie oraz wolne i posuwiste, a zadbać należy by prowadziły od środka twarzy w kierunku zewnętrznym (w stronę węzłów chłonnych). Co ważne, każdy ruch należy powtórzyć minimum dziesięć razy. Pojedynczy masaż powinien trwać średnio od 5-10 minut.

Kamień gua sha pozwoli Ci wykonać w domu odprężająco-upiększający masaż. Ten naturalny zabieg przynosi naprawdę wiele korzyści zdrowotnych i urodowych, dlatego jeśli chcesz zatroszczyć się o swoją skórę, koniecznie wypróbuj masażu płytką wykonaną z kamieni szlachetnych.

Duraline Kobo - co warto...

​ Duraline - Kobo nie czekało długo na wprowadzenie swojego własnego...

Trehaloza w kosmetyce —...

Trehaloza w kosmetyce od jakiegoś czasu uznawana jest za cudowny składnik...

Zobacz także