Peeling enzymatyczny to najbardziej uniwersalny kosmetyk złuszczający na rynku. Nadaje się do stosowania do każdego typu cery. Łatwo się go aplikuje i przynosi natychmiastowe rezultaty. W tym artykule podpowiemy, jak działa peeling enzymatyczny.
Peeling enzymatyczny zalicza się do peelingów chemicznych, które działają na powierzchni skóry. Są w 100% bezpieczne w stosowanie i z powodzeniem można je stosować podczas domowych zabiegów pielęgnacyjnych. Tego rodzaju peeling powinny stosować osoby, które posiadają cerę wrażliwą i skłonną do podrażnień. W peelingach główną rolę odgrywają enzymy, które przyspieszają procesy odnowy skóry i złuszczają warstwą rogową naskórka za pomocą jej rozpuszczania.
Peeling enzymatyczny oraz mechanicznego różni się przede wszystkim metodą złuszczania martwego naskórka. Mechaniczny, jak sama nazwa wskazuje, usuwa naskórek za pomocą mechanicznego pocierania. Enzymatyczny natomiast rozpuszcza komórki skóry dzięki wykorzystaniu specjalnym enzymów. Dzięki temu nie uszkadza się zdrowego naskórka, a sam peeling mogą z powodzeniem stosować osoby posiadające cerę problematyczną — naczynkową, wrażliwą lub cerę z trądzikiem.
Kobiety posiadające cerę wrażliwą powinny stawiać na peelingi enzymatyczne. Złuszczają naskórek i jednocześnie są bardzo delikatne dla skóry. Z tego typu kosmetyków mogą korzystać kobiety w każdym wieku. Peeling enzymatyczny jest na tyle uniwersalny, że w możesz go stosować „w ciemno”, nie wiedzą, jaki dokładnie typ cery posiadasz. Zalety peelingu enzymatycznego to:
Głównym składnikiem tego kosmetyku są enzymy naturalnego pochodzenia (np. enzymy roślinne), które w delikatny sposób złuszczają naskórek. Peeling enzymatyczny skupia się na martwych komórkach skóry, działa na zewnętrzne warstwy i nie podrażnia cery. Do najważniejszych składników peelingu enzymatycznego zaliczamy:
Jak działa peeling enzymatyczny i jakie są efekty? Dogłębne oczyszczenie i złuszczenie komórek naskórka sprawia, że cera jest wygładzona, miękka, pobudzona do odnowy i regeneracji, odświeżona, przebarwienia zostały rozjaśnione, a koloryt cery wyrównany. Dodatkowo skóra jest odpowiednio przygotowana do przyjęcia kolejnych składników zawartych w innych kosmetykach.
Eksperci zaznaczają, że peeling enzymatyczny należy stosować nie więcej niż 2 razy w tygodniu. Peeling nie tylko oczyszcza, usuwa martwe komórki, ale także spełnia oczekiwania nawet bardzo wrażliwej cery. Osoby posiadające cerą trądzikową lub tłustą otrzymują pewność, że peeling zadziała antyseptycznie i skutecznie wyreguluje działanie sebum.
Osoby posiadające zmarszczki, przy regularnym stosowaniu mogą zauważyć, że zmarszczki są mniej widoczne, a procesy starzenia się skóry zostały opóźnione dzięki antyoksydantom. Cera wrażliwa zostanie wyciszona, a osoby z cerą naczynkową mogą zauważyć, że rumień został złagodzony, a kolory cery poprawiony.
Peeling enzymatyczny należy stosować na suchą lub lekko wilgotną skórę. Dokładny czas utrzymania na skórze jest zawsze określony przez producenta. Najczęściej jest to nie więcej niż 15 minut. By enzymy mocniej zadziałały, można wykonać delikatny masaż twarzy. Zmyć kosmetyk można letnią wodą, a po osuszeniu cera jest gotowa do przyjęcia innych kosmetyków odżywczych.
Peelingu nie należy stosować w przypadkach, gdy na skórze znajdują się rany, zadrapania lub niezaleczone stany zapalne.
Frudia to koreańska marka, która cieszy się sporym powodzeniem na polskim...